BIG Education Series: Fırat İşbecer ile Zor Zamanlarda Girişimcilik ve Sürdürülebilirlik

Yükleniyor Etkinlikler

« All Etkinlikler

  • Bu event geçti

BIG Education Series: Fırat İşbecer ile Zor Zamanlarda Girişimcilik ve Sürdürülebilirlik

14 Aralık 2016 @ 19:00 - 21:00

BIGES kapsamında gerçekleşecek olan etkinlik, 14 Aralık 2016 Çarşamba günü Saat 19:00’da E3-101’de! Zor Zamanlarda Girişimcilik ve Sürdürülebilirlik konusundaki  bu eğitimimizin konuk konuşmacısı Fırat İşbecer.

Fırat İşbecer Kimdir?

Girişimci ve aynı zamanda melek yatırımcı olan Fırat İşbecer, iş hayatında Türkiye’nin en hızlı büyüyen mobil teknoloji firmalarından Pozitron’un kurucu ortaklarından biri olarak tanınmıştır. 2014 yılında Londra merkezli Monitise firmasının Pozitron’u satın almasının ardından İşbecer, Monitise MEA bölge COO’su olarak şirketin Ortadoğu ve Afrika’daki operasyonlarını ve satış faaliyetlerini yürütmeye başlamıştır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk melek yatırım ağlarından Galata İş Melekleri (GBA)’nın bir üyesi olarak aktif melek yatırımcılık yapmaktadır.

Robert Kolej’den mezunu olan Fırat İşbecer, Galatasaray Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi’ne devam etti. Lisans eğitiminin ardından Paris’e giderek Universite Paris-Sorbonne ve Ecole Normale Superieure ortak programı olan Jeopolitika üzerine yüksek lisans yaptı. Paris’te Ipemmed düşünce kuruluşunda araştırma görevlisi olarak kısa bir süre çalıştı.

2006 yılında Paris’ten dönüp Pozitron’un ortakları arasına katılan İşbecer, 2006’dan sonra şirketin kısa bir süre içerisinde gelirlerini 100 kat artırmasında ve 11 farklı ülkede müşterilere sahip olmasında aktif rol oynadı. Deloitte tarafından üç yıl üst üste EMEA bölgesinin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olarak gösterilen Pozitron, hayata geçirdiği mobil çözümler ile Türkiye’nin mobil bankacılık, mobil ticaret ve mobil ödeme ekosisteminin temellerini atmış oldu. Pozitron öncesinde Hürriyet Gazetesi’nde teknoloji konulu makaleler yazan Fırat İşbecer ayrıca SkyTurk ve Lig Radio’da da spor üzerine programlar yaptı.

Detaylar

Tarih:
14 Aralık 2016
Saat:
19:00 - 21:00
Etkinlik Category:
Etkinlik Etiketler
, , , , , ,

Mekan

SantralIstanbul
Emniyettepe Mahallesi, Kazım Karabekir Cd. No: 2/13, 34060 İstanbul

Organizatör

Bilgili Girişimciler Kulübü
E-mail:
big@bilgiligirisimciler.com
Website:
www.bilgiligirisimciler.com